Jak działa leasing dla osób prywatnych?

Jak działa leasing konsumencki?

Leasing dla osób prywatnych to leasing konsumencki. W jego ramach można nabyć samochód bez przechodzenia przez skomplikowaną procedurę kredytową. W przypadku pojazdów o wartości do 150 tysięcy złotych klienci prywatni mogą wziąć leasing w ramach uproszczonych zasad. Wystarczy, że mają stabilną sytuację finansową i przedstawią swój dowód tożsamości. Opłacanie rat leasingowych gwarantuje im możliwość korzystania z samochodu w ramach ustalonego limitu kilometrów. Firma leasingowa pozostaje właścicielem auta przez cały okres trwania umowy. Po jej zakończeniu leasingobiorca może z kolei wykupić samochód za ustaloną na początku kwotę. Wykup jest nieobowiązkowy. Już w czasie podpisywania umowy można podjąć decyzję, że po zakończeniu leasingu nie wykupi się pojazdu. Zamiast tego można wybrać dla siebie kolejny samochód w leasingu.

Leasing konsumencki – co to?

Leasing konsumencki to forma finansowania przeznaczona wyłącznie dla osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Pod względem formalnym działa tak samo jak leasing dla firm. Można z niego korzystać w przypadku, gdy chce się zyskać prawo do korzystania z samochodu przez określony czas. Prawo to przysługuje przez cały okres regularnego spłacania rat zgodnie z podpisaną umową.

W ramach leasingu klient prywatny nie staje się właścicielem pojazdu. Jest jedynie jego użytkownikiem. Umowa dotyczy prawa użytkowania, a nie własności. Auto dalej należy formalnie do leasingodawcy. Leasing konsumencki nie wymaga badania zdolności kredytowej, dlatego w żaden sposób na nią nie wpływa. Dzięki temu można w przyszłości skorzystać z kredytu na inny cel i jednocześnie przez cały czas używać leasingowanego samochodu.

Na czym polega leasing auta konsumencki?

Leasing konsumencki auta jest dostępny w przypadku nowych i używanych samochodów. Auta używane można nabyć w leasingu pod warunkiem, że mają nie więcej niż kilka lat. Samochody starsze niż 8-10 lat nie są dostępne. Ich wartość szybko spada, dlatego ich leasing jest nieopłacalny dla leasingodawcy. Nowe auta w leasingu konsumenckim są dostępne w ratach w wysokości od niecałego 1000 zł miesięcznie. Samochód prosto z salonu w ramach kredytu jest zwykle droższy. Dodatkowo kredyt wymaga posiadania odpowiedniej zdolności kredytowej. W przypadku przeciętnych zarobków uzyskanie kredytu na auto o wartości 100-150 tysięcy złotych może być niemożliwe. Ten sam klient uzyska jednak leasing na auto o porównywalnej wartości.

Konsumencki leasing można uzyskać również na samochody o wartości powyżej 150 tysięcy złotych. W tym przypadku konieczne jest przedstawienie odpowiednich dochodów i udowodnienie, że ma się wystarczająco wysokie wynagrodzenie, by regularnie spłacać raty. Cała procedura jest jednak szybka, bez względu na to, ile formalności spełnia klient. Decyzja o udzieleniu leasingu jest wydawana nawet w ciągu kilku godzin.

Na czym polega leasing konsumencki?

Leasing dla osób prywatnych umożliwia sfinansowanie samochodów z różnych segmentów i o dowolnej wartości. Klienci indywidualni mogą wybrać dla siebie auta marek takich jak: Kia, Fiat, Skoda, Toyota, BMW lub Audi. Czekają na nich zarówno małe, zwinne samochody, jak i przestronne SUV-y oraz rodzinne kombi, które idealnie sprawdzą się w czasie wakacyjnych wyjazdów. Wybór modeli aut w leasingu jest na tyle szeroki, że można znaleźć pośród nich pojazdy na każdą kieszeń, dopasowane do szczególnych potrzeb konkretnego użytkownika. Auta mają silniki hybrydowe, dlatego leasingobiorcy mogą wybierać samochody o niewielkim spalaniu w mieście i trasie, bądź postawić na tańsze w zakupie modele aut z silnikami benzynowymi, które cechują się wyższym zużyciem paliwa.