Leasing dla nowej firmy – dowiedz się więcej

Na czym polega leasing dla nowych firm, rozpoczynających działalność?

Leasing dla nowej firmy jest możliwy już od pierwszego dnia prowadzenia przedsiębiorstwa. Uzyskanie leasingu odbywa się jednak na nieco innych zasadach niż w przypadku firm, które istnieją na rynku dłużej. Firmy leasingowe ponoszą większe ryzyko w przypadku przedsiębiorstw bez dłuższego stażu na rynku, dlatego wymagają od nich wniesienia obowiązkowej wpłaty początkowej. Leasingodawcy finansują nowe firmy, jeśli wpłata wyniesie co najmniej 10% wartości samochodu. Może to być zarówno nowy samochód, jak i auto używane z określonych roczników. Szanse na to, że nowa firma dostanie leasing są wyższe, jeżeli wysokość wpłaty własnej wynosi 20-30%.

Nowa firma ma możliwość uzyskania leasingu na uproszczonych zasadach, jeżeli wartość przedmiotu leasingu nie przekracza 150 tysięcy złotych. Taka wartość umowy leasingu wiąże się jedynie z obowiązkiem przedstawienia podstawowych dokumentów firmy i dokumentu tożsamości leasingobiorcy. Uproszczone warunki leasingu sprawiają, że procedury trwają krótko. Z oferty leasingu można dzięki temu skorzystać szybko bez długiego gromadzenia zaświadczeń i obliczania zdolności kredytowej.

Leasing dla nowych przedsiębiorców — korzyści

Leasing samochodu osobowego oraz leasing aut dostawczych dla nowej firmy transportowej to proste rozwiązanie, by szybko rozwinąć działalność i uzyskiwać wyższe przychody. W przypadku leasingu nie trzeba długo zbierać gotówki na inwestycje, co sprawia, że zdobycie przewagi nad konkurencją staje się łatwiejsze. Leasing ciężarówki dla nowych firm sprzyja budowie floty samochodowej i zatrudnianiu dodatkowych pracowników. Dzięki temu skala działalności gospodarczej zwiększa się z dnia na dzień.

Otrzymanie leasingu nie wpływa negatywnie na zdolność kredytową firmy, dlatego możliwe jest dalsze inwestowanie w jej rozwój. Dodatkowo raty leasingowe stanowią koszt prowadzenia działalności, a podatek VAT podlega odliczeniu w przypadku jego płatników. Leasing dla nowych firm wymaga zatem niewielu formalności i jednocześnie zapewnia szeroki wybór dostępnych modeli aut. Finansowanie może dotyczyć pojazdów osobowych, ciężarowych, dostawczych, a nawet sportowych i limuzyn. Jeśli chodzi o leasing, nowe firmy mogą wybierać marki takie jak: Kia, Opel, Renault, Seat, Mercedes i Volkswagen.

Sprawdź kalkulator leasingu dla nowych firm

Leasing od pierwszego dnia firmy to rozwiązanie dedykowane zarówno do nowych firm jednoosobowych, jak i spółek. Przedmiotem umowy leasingu może być auto do 150 tysięcy złotych, dostępne na uproszczonych warunkach udzielania leasingu, jak i droższe po dostarczeniu dodatkowych dokumentów.

Aby dostać leasing, warto wcześniej skorzystać z kalkulatora rat i kosztów leasingu. Dzięki niemu można szybko obliczyć, ile kosztuje leasing finansowy lub leasing operacyjny. Kalkulator wskazuje, ile wyniesie rata miesięczna w zależności od zmian: okresu trwania umowy, wysokości wpłaty własnej i kwoty wykupu dla konkretnych modeli samochodów. Właściciele nowych firm mogą podjąć świadomą decyzję, czy stać ich na korzystanie z interesującego ich auta.