Wybór leasingu samochodowego – wszystko na co powinieneś zwrócić uwagę

Jaki leasing wybrać? Leasing finansowy i operacyjny

Najlepsza oferta leasingowa 2023 dla firm może być zawarta zarówno w ramach leasingu operacyjnego, jak i finansowego. Oferty leasingu operacyjnego polegają na pozostawieniu przedmiotu leasingu w księgach leasingodawcy. W przypadku leasingu operacyjnego możliwe jest wliczenie w koszty jedynie raty netto i opłaty wstępnej. Odpisów amortyzacyjnych dokonuje leasingodawca. Leasing finansowy z kolei pozwala naliczać koszty po stronie leasingobiorcy -stanowią je odsetkowe części rat leasingowych oraz amortyzacja.

Najtańszy leasing samochodowy 2023 powinno się wybierać po uwzględnieniu wszystkich korzyści, które dają obie formy leasingu. Po wybraniu jednej z nich można zastanowić się, gdzie najlepiej wziąć leasing, by firma zyskała jak najwięcej. Najtańszy leasing operacyjny może być dostępny w zupełnie innej firmie niż korzystny leasing operacyjny.

Oferty leasingu warto porównywać również pod względem dostępności samochodów. Najlepszy leasing daje możliwość wybierania spośród wielu marek i modeli aut. W leasing można wziąć samochody marek takich jak: Opel, Volkswagen, Seat, Mercedes, Audi i Kia. Dodatkowo dostępnych jest wiele modeli przystosowanych do potrzeb dużych rodzin, singli, a także przedsiębiorców prowadzących działalność w różnych branżach. Dzięki temu można wybrać auto dopasowane do zróżnicowanych potrzeb.

Gdzie wziąć leasing na samochód?

Jest wiele firm, które oferują leasing samochodu. Gdzie najlepiej podpisać umowę? Umowę warto zawrzeć w firmie, która zapewnia maksymalną elastyczność w dopasowaniu warunków finansowania. Warunki umowy leasingu powinny zapewniać możliwość ustalenia wysokości raty miesięcznej poprzez zmianę długości trwania umowy, wysokości wpłaty własnej i wartości wykupu. Dzięki temu możliwe jest maksymalne obniżenie raty, by jej wysokość odpowiadała na możliwości finansowe leasingobiorcy.

Ranking leasingów samochodowych — na co zwrócić uwagę?

Wybierając leasing samochodowy, powinno się sprawdzić, jakie dodatkowe rozwiązania oferuje konkretna firma leasingowa. Leasingodawca może zapewniać coraz korzystniejsze warunki finansowania w przypadku, gdy klient decyduje się na kolejny leasing. Zawarcie nowej umowy wiąże się z niższymi kosztami, gdyż lojalność jest premiowana przez wielu leasingodawców. Dodatkowo klient może liczyć na możliwość skorzystania z kolejnego leasingu z niższą wpłatą własną i atrakcyjniejszymi warunkami wykupu pojazdu.

W rankingu leasingów samochodowych warto zwrócić uwagę również na maksymalną kwotę leasingu dostępnego w ramach uproszczonych procedur jego przyznawania. Przedmiotem umowy leasingowej na korzystnych, uproszczonych formalnościach może być auto o wartości do 150 tysięcy złotych. Limit obowiązuje w przypadku firm i leasingu konsumenckiego. Niektóre firmy leasingowe stosują inne limity, dlatego warto je sprawdzić. Jest to ważne w szczególności dla przedsiębiorców, którzy zaczynają prowadzenie działalności gospodarczej.

Nowe firmy dodatkowo powinny upewnić się, że mogą skorzystać z finansowania bez wnoszenia wysokiego wkładu własnego. Najlepsze oferty leasingu są dostępne od pierwszego dnia prowadzenia działalności z wpłatą własną w wysokości 10% wartości samochodu.