Co ludzie mówią o leasingu samochodowym – opinie klientów

Leasing samochodu na uproszczonych zasadach

Jeśli chodzi o leasing samochodowy, opinie pozytywne na temat usług firmy będącej leasingodawcą wynikają głównie z przejrzystych warunków finansowania. W ofertach firm leasingowych nie ma licznych haczyków i niejasnych zwrotów. Dzięki temu umowa leasingu samochodu osobowego jest w pełni zrozumiała.

Leasing auta używanego i nowego pojazdu o wartości do 150 tysięcy złotych jest udzielany na zasadach uproszczonych. Konieczne jest jedynie przedstawienie podstawowych dokumentów firmy i dowodu tożsamości leasingobiorcy. Jeśli chce się zaciągnąć leasing samochodów używanych, zasady dla osób prywatnych są podobne.

Korzystny leasing samochodowy dla firm i osób prywatnych

Najlepszą ofertę leasingu można wybrać wraz z doradcą leasingowym, który wskazuje auta z niską ratą miesięczną i wyposażeniem odpowiednim do potrzeb danego użytkownika. Dzięki temu każdy może znaleźć dla siebie korzystny leasing. Opinie, które otrzymuje leasing operacyjny i finansowy dla firm, są pozytywne również ze względu na optymalizację kosztów prowadzenia działalności. Możliwość odliczenia podatku VAT z raty miesięcznej i obniżenia wysokości podatku dochodowego sprawia, że przedsiębiorstwo zarabia więcej i jednocześnie ma dostęp do niezbędnego pojazdu.

Oferty leasingu samochodu uwzględniają potrzeby małych przedsiębiorców, którzy poszukują auta osobowego. Wybierając leasing finansowy lub operacyjny, można korzystać z auta wyłącznie w celach firmowych lub w sposób mieszany do celów firmowych i prywatnych. Prawo podatkowe reguluje obie sytuacje, dlatego zasady rozliczenia podatku dla przedmiotu leasingu są klarowne.

Po zakończeniu trwania umowy auto można wykupić lub zdecydować się na kolejny leasing samochodu. Opinie na temat wykupu zależą głównie od potrzeb leasingobiorcy. Jeśli dotychczasowe auto spełnia oczekiwania użytkownika, jego wykup jest rozsądnym rozwiązaniem. Z kolei, gdy samochód zaczyna się psuć i ma duży przebieg, warto pomyśleć o wyborze leasingu samochodu na nowych zasadach. Pozostawiając dotychczas używany samochód firmie leasingowej, nie ponosi się dodatkowych kosztów z tego tytułu.

Opinie o leasingu auta

Firmy i klienci indywidualni, którzy decydują się na wzięcie auta w leasing, zwykle pozostawiają leasingobiorcy pozytywne opinie. Koszty leasingu są niskie, a wartość samochodów dostępnych w ofercie — wysoka. Firma udzielająca leasingu umożliwia wybieranie spośród aut marek takich jak: Opel, Volkswagen, Skoda i Mercedes. Klienci cenią sobie wybór samochodów klasy premium, sportowych, rodzinnych kombi, a także zwinnych, miejskich aut osobowych. Dzięki temu w przypadku leasingu konsumenckiego i firmowego zawsze można wybrać pojazd odpowiadający na potrzeby konkretnego użytkownika.

Załatwienie leasingu samochodu w polecanej firmie leasingowej wiąże się z minimum formalności, dlatego auto trafia do użytkownika nawet w ciągu kilku dni. Dodatkowo zalety leasingu obejmują możliwość skorzystania z auta przedkontraktowego, którym można poruszać się do czasu otrzymania docelowego pojazdu zgodnie z umową. Takie rozwiązanie zapewnia ciągłość dostępu do własnego samochodu.